Surrey Rugby
Log in

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
Surrey Rugby Facebook link Surrey Rugby Twitter link

Congratulations to all our 2014-15 Season Winners!

Surrey Youth and School Awards
Thursday 14th May 2015, Twickenham Stadium
Surrey Schools 7s:

U12 7s Medal – Ibstock Place School

U12 7s Shield – Bishop Thomas Grant School

U12 7s Vase – Caterham School

U12 7s Bowl – Wallington County Grammar School

U12 7s Plate – Halliford School

U12 7s Cup – Trinity School, Croydon

U13 7s Spoon – Ibstock Place School

U13 7s Medal – Reigate Grammar School

U13 7s Shield – Wimbledon College

U13 7s Bowl – City of London Freemen's

U13 7s Plate – Glyn School

U13 7s Cup – Dulwich College

U14 7s Shield – Wallington County Grammar School

U14 7s Bowl – Epsom College

U14 7s Plate – Dulwich College

U14 7s Cup – Wellington College

U15 7s Shield – St James School for Senior Boys

U15 7s Bowl – St Paul's School

U15 7s Plate – Emanuel School

U15 7s Cup – The John Fisher School

U16 7s Spoon – Hinchley Wood School

U16 7s Medal – Glyn School

U16 7s Shield – King's College School, Wimbledon

U16 7s Bowl – Gordon's School

U16 7s Plate – Reigate Grammar School

U16 7s Cup – The John Fisher School

U18 Senior School 7s Plate – Hampton School

U18 Senior School 7s Cup – Wellington College

Surrey Leagues:

U13 Premier Cup – Sutton& Epsom RFC

U13 Premier Plate – Old Alleynians RFC

U13 Premier Bowl – Chipstead RFC

U13 League 5 – Camberley RFC B

U13 League 4 – Richmond RFC B

U13 League 3 – Esher RFC

U13 League 2 – Old Rutlishians RFC

U13 Inner – London Irish Amateurs RFC A

U13 Outer – Effingham & Leatherhead RFC

U14 League 5 – Old Alleynians RFC

U14 League 4 – London Irish Amateurs RFC B

U14 League 3 – Esher RFC

U14 League 2 – Warlingham RFC

U14 League 1 – London Irish Amateurs RFC A

U15 League 5 – Guildford RFC B

U15 League 4 – Reigate RFC

U15 League 3 – London Irish Amateurs RFC A

U15 League 2 – Guildford RFC

U15 League 1 – London Irish Amateurs RFC A

U16 League 5 – Esher RFC

U16 League 4 – London Irish Amateurs RFC B

U16 League 3 – KCS Old Boys RFC

U16 League 2 – Battersea Ironsides RFC A

U16 League 1 – Old Rutlishians RFC

U17 League 3 – Old Wimbledonians RFC

U17 League 2 – Camberley RFC

U17 League 1 – Cobham RFC A

U18 League 3 – Camberley RFC

U18 League 2 – Dorking RFC

U18 League 1 – Cobham RFC A

CBRE Awards:

CBRE Youth Award – Old Rutlishians RFC

CBRE Core Values Cup – Vicky Alexander

County Player Development Awards:

U18 Player of The Season – Dylan Morris

U18 Most Improved Player – Matt Cornish

U18 Girls Player of The Season – Sam Halladay

U18 Girls Most Improved Player – Emma Uren

U16 Player of The Season – George Head

U16 Most Improved Player – Henry Paremain

U15 Player of The Season – Harry Barlow

U15 Most Improved Player – Sonny Bryant-Winning

U15 Girls Player of The Season – Georgia Newman

U15 Girls Most Improved Player – Sophie Hodges

National Competitions:

U17s National Cup Competition (Bowl): Guildfordians RFC

Rosslyn Park HSBC 7s:

Junior Schools Winners – Dulwich College

Colts Winners – Reigate Grammar School

Festival Plate Winners – Cranleigh School

Representative Honor’s:

U20 England Women

Sarah Bern (Esher RFC)

U18 England Women’s 7s

Sarah Bern (Esher RFC)

U18 England

Archie White (Epsom College)

Gabriel Ibitoye (Trinity School)

U18 Ireland

Niall Saunders (Epsom College)

U16 England

George Head (Tonbridge School & Old Reigatian RFC)

James Gulliver (Halliford School & Weybridge Vandals RFC)

U16 England London & South East Divisional

Charlie Spawforth (Tonbridge School & Cobham RFC)

Cameron Hyne (Graveney School & Old Rutlishians RFC)

Callum Tilleray (Wallington County Grammar School & Chipstead RFC)

Kareem Swandells (Graveney School & Old Rutlishians RFC)

James Gulliver (Halliford & Weybridge Vandals RFC)

Matthew Harrison (Graveney School & Old Rutlishian RFC)

George Head (Tonbridge School & Old Reigatian RFC)

John Okafor (Saint John Bosco & Old Rutlishians RFC)

Tom Nicole (Guildford County & Guildford RFC)

Volunteer Recognition:

Mark Fricker (Surrey County)

Doug Cooper (Surrey County)

Tim Berrington (Rutlish School & Old Rutlishians RFC)

Elaine Harrison (Old Rutlishians RFC)

Real Rugby Heroes:

Liam Shanahan (Rutlish School)

Wayne Charnock (Wallington County Grammar School)

Surrey Annual Dinner and Awards Evening
Thursday 28th May 2015, Twickenham Stadium

RFU President's Outstanding Volunteer Award

Alan Giddings, Surrey Rugby

Surrey Club Development Award

Camberley
Old Emanuel
Battersea Ironsides
Old Reigatian
Old Georgians

Surrey Leagues Winners

Vets
Richmond
Foundation
Chobham
Combination 3
Bec Old Boys 3rd XV
Combination 2
Old Suttonians
Combination 1
Law Society 3rd XV
Conference 4
Cranleigh
Conference 3
Old Walcountians
Conference 2
Camberley
Conference 1
London Irish Amateurs

RFU League Winners

Surrey 4
Reeds Weybridge
Surrey 3
Old Georgians
Surrey 2
Old Freemen’s
Surrey 1
Battersea Ironsides
London 3 South West
London Exiles
London 1 SOuth
Wimbledon

Surrey Cup Winners

U21 Bowl
Old Alleynians
U21 Shield
Old Reigatian
U21 Plate
KCS Old Boys
U21 Cup
Cobham
Festival 7s
Esher

Incentive FM Knock-Out Competitions

Bowl
Merton
Shield
Battersea Ironsides
Cup
Guildford

RFU National U20s Shield Winner
Surrey

Presidents Senior Women’s Award

Victoria Leigh, Old Caterhamians

President's Cup

Stef Duffell, Surrey County

RFU Recognition Awards 2014 -15
RFU President's Lunch Awards

Rob Banford
Camberley
Julie Craig
Richmond
Tim Forrester
Richmond
Jan Henken
Accenture
Jonny Hudson
Warlingham
Steve Lawrence
Richmond
Deborah Lockwood
Warlingham
David McGuigan
Old Reigatian
Colin McMichael
Richmond
Jim Reilly
Old Emanuel
Tj Sims
Camberley
Mike Vosser
Richmond
Patrick Wey
Richmond
Frank Wright
Warlingham
RFU Autumn International Tickets

Roger Berry
Camberley
Mike Courtness
Camberley
Andrew Gordon
Richmond
Ian Russell
Camberley
Barry Scott
Weybridge Vandals
Cath Weatherall
Weybridge Vandals

BaBa's / Marriot 7s

Naomi Bain
Old Emanuel
Michael D'Urso
Old Emanuel
Sarah Galloway
Old Emanuel
Melanie Reilly
Old Emanuel
Chris Viney
Old Emanuel
Surrey Rugby Recognition Awards 2014 -15

Volunteer Award

Roger Brosch
Old Wimbledonians
Lars Clausen
Old Rutlishians
Oliver Derbyshire
Old Blues
Mike Dobson
Dorking
Harry Fisher
Camberley
Elaine Harrison
Old Rutlishians
Richard Howard
Camberley
Jay Howells
Chipstead
Carl Lemmer
Cobham
Jamie Merritt
Dorking
Dave Nesling
Camberley
Margaret Parsons
Old Wimbledonians
Carl Powley
Chipstead
Lis Tribe
London Irish Amateurs
Alex Willis
Old Georgians
JoeWood
Accenture

Joomla! Debug Console

Session

Profile Information

Memory Usage

Database Queries